نحوه انتخاب قاب عکس زیبا

نحوه انتخاب قاب عکس زیبا

هنگامی که یک عکس زیبا را برای چاپ انتخاب کردید، گام بعدی این است که قاب مناسب را انتخاب کنید - قابی که عکس شما را بهبود بخشد و آن را به اثر هنری واقعی تبدیل کند. خبر خوب این است که وقتی اصول اولیه را بدانید، انتخاب قاب عکس آسان است. برای کمک، ما تمام اسرار نحوه انتخاب یک قاب عکس، فلز، چوب، سیاه یا سفید را به اشتراک می گذاریم.

پس از اینکه نوع قاب ایده‌آل را برای عکس خود تعیین کردید، پروژه خود را با انتخاب از میان قاب‌های چوبی شخصی‌شده ما و انواع دیگر قاب‌ها به پایان برسانید.

 

انواع محبوب قاب ها

طیف گسترده‌ای از اندازه‌ها و انواع قاب‌ها موجود است و تعدادی از آنها به ویژه محبوب هستند: قاب‌های چوبی ، قاب‌های سیاه یا سفید و قاب‌های فلزی. این سبک ها، زمانی که به درستی مورد استفاده قرار گیرند، نمایش کلی اثر هنری شما را تقویت می کنند.

 

قاب عکس چوبی

به عنوان یک ماده طبیعی، چوب حس گرم و کلاسیکی را ارائه می دهد. فریم های چوبی بسته به رنگ مورد استفاده از روشن تا تیره، گزینه های زیادی برای تکمیل و تضاد تصاویر در اختیار شما قرار می دهند. عکس‌هایی با رنگ‌های گرم‌تر، مانند قرمز، قهوه‌ای و نارنجی، با قاب‌های تیره‌تر ساخته شده از چوب‌هایی مانند چوب ماهون و گردو به بهترین شکل به نظر می‌رسند. رنگ های سردتر در یک تصویر، مانند رنگ های آبی، سبز و اسطوخودوس، بهتر با قاب های چوبی سبک تر ساخته شده از بلوط، خاکستر و کاج هماهنگ می شوند.

انتخاب قاب چوبی نیز به بقیه دکور اتاق و خانه شما بستگی دارد. قاب‌های چوبی از طرح‌های ساده گرفته تا طرح‌هایی با جزئیات مزین و پیچیده متفاوت است. بنابراین مطمئن شوید که چارچوب خود را مطابق با سبک سنتی، روستایی، روستایی یا شیک خود مطابقت دهید.

 

قاب عکس سیاه یا سفید

قرار دادن عکس خود در یک قاب تک رنگ، مانند سیاه یا سفید، می تواند در صورت استفاده مناسب، زیبایی را برجسته کند. فریم‌های مشکی ظاهری شیک و رسمی ارائه می‌کنند، در حالی که فریم‌های سفید معمولاً ماهیت معمولی و التقاطی دارند. هر دو قاب سیاه و سفید حسی مدرن و ظاهری ساده دارند.

یک قاب سیاه، ویژگی‌های تیره‌تر عکس شما را برجسته می‌کند و به عنوان کنتراست با موارد روشن‌تر عمل می‌کند. به همین دلیل بهتر است از یک عکس با رنگ های روشن و تیره در قاب مشکی استفاده کنید تا ظاهری متعادل ایجاد کنید.

قاب‌های سفید حالتی مشابه ایجاد می‌کنند. آنها تمایل دارند تاریکی در عکس ها را برجسته کنند و رنگ های روشن را با پس زمینه ترکیب کنند. قاب‌های سفید برای عکس‌های معمولی و بی‌پرده بهترین کار را دارند.

برخی افراد نیز انتخاب می کنند که عکس های سیاه و سفید را در این قاب های تک رنگ قرار دهند. این اغلب حس هنری و شیک را تقویت می کند، به خصوص هنگام ایجاد یک دیوار گالری.

 

قاب عکس فلزی

فریم های فلزی، مانند فریم های مشکی، حالتی مدرن و مد روز دارند. آنها رنگ‌آمیزی عکس را بالا می‌برند و آن را زنده‌تر و چشم‌نوازتر می‌کنند. قاب‌های عکس متالیک به دلیل ظاهر باکلاسی که دارند برای پرتره‌های خانوادگی، مناظر خیره‌کننده و عکس‌های عروسی مناسب هستند. از سوی دیگر، عکس‌های واضح ممکن است در قاب سیاه، سفید یا چوبی بهتر به نظر برسند.

عکس های سیاه و سفید نیز به خوبی با قاب عکس های متالیک جفت می شوند. آنها رنگ متضادی را به خود عکس ارائه می دهند.

 

نکاتی برای انتخاب قاب

نکته 1: روی تطبیق رنگ های خاص در عکس خود با رنگ قاب بیش از حد تأکید نکنید. در عوض، هنگام انتخاب فریم، لحن کلی تصویر را در نظر بگیرید.

نکته 2: یک قاب روشن‌تر را برای کارهای هنری معمولی یا ساده انتخاب کنید – و یک قاب تیره‌تر را برای قطعات شیک یا رسمی‌تر انتخاب کنید.

نکته 3: تطبیق یک قاب با دکور اتاق فعلی شما مهمتر از تطبیق یک رنگ در تصویر شما با خود قاب است. قابی را انتخاب کنید که یا مکمل دکوراسیون فعلی شما باشد یا فقط جرقه مناسبی از کنتراست را اضافه کند.

نکته 4: برای اینکه آثار هنری خود را برجسته کنید، مطمئن شوید که رنگ قاب شما خیلی شبیه رنگ دیوار شما نیست.

نکته 5: رنگ تشک و رنگ قاب شما باید متفاوت باشد. وقتی خیلی شبیه هم باشند، توجه به کادربندی جلب می شود تا اثر هنری.

 

جایگزین قاب عکس

علاوه بر قاب عکس، گزینه های آسان دیگری برای تبدیل عکس های شما به آثار هنری خیره کننده وجود دارد.

 

چاپ بوم

چاپ های بوم با استفاده از چاپگر جوهرافشان مخصوص ساخته شده بر روی بوم تصویر شما طراحی می شوند. به عبارت دیگر، یک عکس به یک اثر هنری ماندگار تبدیل می شود. چاپ روی بوم یا با قاب یا بدون قاب ارائه می شود.

 

چاپ های فلزی

چاپ های فلزی عکس های بادوام و با کیفیتی هستند که در طراحی بدون قاب نمایش داده می شوند. تصویر بر روی پانل های فلزی با ضخامت 0.45 اینچ قرار گرفته و به صورت حرفه ای تکمیل شده است. چاپ های فلزی ، آثار هنری شیک و مدرنی هستند که به عکس ها جان می بخشند. چاپ های فلزی ما با یک چوب لباسی ایمن متصل شده برای نصب آسان روی دیوار ارائه می شود.

 

هنر دیوار چوبی

یکی دیگر از گزینه‌های عکس‌های شما ایجاد هنر دیوار چوبی است. در این فرآیند، تصویر شما با دقت بر روی یک تکه چوب با کیفیت چاپ می‌شود و ظاهری زیبا و جاودانه ایجاد می‌کند. هنر دیوار چوبی مکمل خانه های سنتی، روستایی، روستایی و کلبه ای است.

با مرور مجموعه گسترده هنرهای دیواری و قاب های ما از فرآیند انتخاب قاب عکس لذت ببرید. نکات ما را در نظر داشته باشید، اما مهمتر از همه: به یاد داشته باشید که انتخاب کنید چه چیزی برای شما مناسب است و چه چیزی با حس منحصر به فرد شما از سبک مطابقت دارد.