قاب عکس مناسب – ساخت قاب عکس

قاب عکس مناسب – ساخت قاب عکس

امکانات و ویژگی‌های خارق‌العاده‌ی این قاب‌عکس باعث محبوب‌تر شدن آن به‌خصوص در سال‌های اخیر گشته‌است. برخی از آن‌ها محفظه‌ای دارند که می‌توانید کارت‌حافظه‌ی دوربین خود‌را به آن وارد کنید، در حالی‌که مدل‌های پیشرفته‌تر خود از حافظه و فضای کافی برخوردارند و به شما این امکان را می‌دهند که هر تصویر دلخواهی را به‌راحتی بارگذاری کنید.

بعضی از آن‌ها حتی توانایی پخش موسیقی و ویدئو را نیز دارند و اکثر آن‌ها دارای کنترل از راه دور هستند. این قاب عکس‌ها در اندازه‌های متفاوت از۷ اینچ تا ۲۰ اینچ تولید می‌شوند.

قاب‌ عکس دیجیتال برای تصاویر ساده و معمولی، قاب‌های روشن‌تر و برای آثار ظریف و رسمی، قاب‌های تیره‌تر را انتخاب کنید.

نکته : تطبیق یک قاب با دکور اتاق از ست کردن رنگ تصویر و خود قاب مهم‌تر است. قابی را انتخاب کنید که دکوراسیون فعلی شما را تکمیل کند.

نکته : جهت برجسته نشان‌دادن آثار هنری خود، مطمئن شوید که رنگ قاب شما خیلی شبیه به رنگ دیوار نیست.

نکته : برای مطابقت رنگ‌هایی خاص در عکس و رنگ قاب زیاد وسواس به‌خرج ندهید. در عوض گرافیک و محتوای کلی عکس را در‌نظر بگیرید.

نکته : هرگاه می‌خواهید چندین قطعه را روی دیوار نصب کنید یک قانون مهم وجود دارد، برای جلب نگاه یک مورد باید ثابت بماند. قاب‌ها باید همرنگ و هم‌سایز باشند و یا همگی قاب‌عکس یکسانی باشند. بد‌ نیست گاهی زمانی‌ را صرف انجام‌دادن کار‌های هنری کنیم و به کودک درونمان بها دهیم. ساخت قاب‌عکس یک سرگرمی جالب و دوست‌داشتنی برای گذراندن اوقات‌فراغت در خانه است. در اینجا به برخی از ایده‌های ساده‌ی درست کردن قاب‌عکس اشاره می‌کنیم. شما نیز می‌توانید با خلاقیت خود قاب‌عکس مخصوص خود را بسازید. ساخت قاب عکس با چوب بستنی: یکی از روش‌های راحت و قدیمی اما همچنان جالب و بامزه، ساخت قاب‌عکس با استفاده از چوب‌بستنی است.

شش یا هفت چوب بزرگ بستنی را با ماژیک، گواش و… رنگ و تزئین کنید.

چوب‌ها را بهم بچسبانید تا قاب‌عکس خود‌را بسازید. دو چوب را به‌صورت عمودی، در حدود پنج اینچ از هم قرار دهید و بقیه چوب‌ها را به‌صورت افقی بر روی آن‌ها بچینید و چسب بزنید به‌طوری‌که کامل پوشیده‌شوند. در زدن چسب‌ها دقت و ظرافت به‌خرج دهید.

قاب را تزئین کنید. اشکال‌چوبی، مهره‌ها، دکمه‌ها، روبان یا هرچیزی که دوست‌دارید جلوی قاب باشد. تصویر مدنظر خود را بچسبانید. عکس‌های کوچک‌تر فضا را برای تزئینات بیشتر باز می‌گذارند و باعث می‌شوند هم عکس و هم قاب مناسب به‌نظر برسند. برای چسباندن تصاویر خود به قاب از چسب، نوار یا سنجاق‌ته‌گرد استفاده کنید.