ساخت قاب عکس

ساخت قاب عکس

جهت برجسته نشان‌دادن آثار هنری خود، مطمئن شوید که رنگ قاب شما خیلی شبیه به رنگ دیوار نیست. برای مطابقت رنگ‌هایی خاص در عکس و رنگ قاب زیاد وسواس به‌خرج ندهید. در عوض گرافیک و محتوای کلی عکس را در‌نظر بگیرید. هرگاه می‌خواهید چندین قطعه را روی دیوار نصب کنید یک قانون مهم وجود دارد، برای جلب نگاه یک مورد باید ثابت بماند. قاب‌ها باید همرنگ و هم‌سایز باشند و یا همگی قاب‌عکس یکسانی باشند.

 

بد‌نیست گاهی زمانی‌را صرف انجام‌دادن کار‌های هنری کنیم و به کودک درونمان بها دهیم. ساخت قاب‌عکس یک سرگرمی جالب و دوست‌داشتنی برای گذراندن اوقات‌فراغت در خانه است. در اینجا به برخی از ایده‌های ساده‌ی درست کردن قاب‌عکس اشاره می‌کنیم. شما نیز می‌توانید با خلاقیت خود قاب‌عکس مخصوص خود را بسازید.

 

ساخت قاب عکس با چوب بستنی

یکی از روش‌های راحت و قدیمی اما همچنان جالب و بامزه، ساخت قاب‌عکس با استفاده از چوب‌بستنی است. شش یا هفت چوب بزرگ بستنی را با ماژیک، گواش و غیره رنگ و تزئین کنید.

چوب‌ها را بهم بچسبانید تا قاب‌عکس خود‌را بسازید. دو چوب را به‌صورت عمودی، در حدود پنج اینچ از هم قرار دهید و بقیه چوب‌ها را به‌صورت افقی بر روی آن‌ها بچینید و چسب بزنید به‌طوری‌که کامل پوشیده‌شوند. در زدن چسب‌ها دقت و ظرافت به‌خرج دهید. قاب را تزئین کنید. اشکال‌چوبی، مهره‌ها، دکمه‌ها، روبان یا هرچیزی که دوست‌دارید جلوی قاب باشد. تصویر مدنظر خود را بچسبانید. عکس‌های کوچک‌تر فضا را برای تزئینات بیشتر باز می‌گذارند و باعث می‌شوند هم عکس و هم قاب مناسب به‌نظر برسند. برای چسباندن تصاویر خود به قاب از چسب، نوار یا سنجاق‌ته‌گرد استفاده کنید.

یک آهنربا به پشت قاب اضافه‌کنید تا بتوانید عکس خود را روی یخچال یا هرجای مغناطیسی دیگری بچسبانید. درصورت تمایل می‌توانید به‌جای آهنربا از قلاب استفاده‌کنید. اما به‌دلیل اندازه کوچک و وزن سبک این قاب، افزودن آهنربا انتخاب جمع‌جور‌تر و بهتری است.یک قاب‌عکس ساده و ابتدایی را با استفاده از مقوا یا کارتون بسازید. در هنگام برش به اندازه‌ی عکسی که می‌خواهید در آن قرار دهید، توجه کنید. در‌صورت تمایل می‌توانید یک قاب چوبی ساده بخرید.

  

ساخت قاب با جلد مجلات

چندین مجله قدیمی یا مقاله را جمع کنید. رنگ‌ها و براق‌بودن جلد مجلات آن‌ها را به یک انتخاب عالی برای ساخت این قاب تبدیل می‌کند. اما می‌توانید از روزنامه‌های قدیمی، کاغذ مقوایی یا هرنوع کاغذ دور‌ریختنی که در خانه خود دارید، استفاده کنید. کاغذ‌ها را به‌صورت نواری برش‌دهید. اگر از صفحات مجله استفاده می‌کنید، آن‌ها را از وسط برش‌دهید.

   برای رول‌کردن کاغذ‌ها به شکل لوله‌ای، می‌توانید از چوب استفاده کنید. برای باز‌نشدن کاغذ‌های لوله‌ای به انتهای آن‌ها چسب بزنید. در‌انتها رول‌های کاغذی را به لبه‌های قاب اولیه خود بچسبانید. حالا شما صاحب قاب‌عکس ساده و کلاسیک خود هستید.

اگر فکر می‌کنید استفاده از قاب عکس کلیشه‌ای است و به‌دنبال روش‌های متفاو‌تر و مدرن تری برای به نمایش‌گذاشتن عکس‌ها و تصاویر خود هستید با ما همراه باشید. آن‌چه شما نیاز دارید چراغ‌های رشته‌ای، گیره گیره‌لباس، نوار چراغ‌های رشته‌ای همه‌چیز را رویایی‌تر نشان می‌دهند. سعی کنید از آن‌ها برای نمایش افراد و مکان‌هایی استفاده کنید که به زندگی شما روشنی بخشیده‌اند.

اگر کمی خلاقیت به‌خرج دهید، می‌توانید عکس‌های خود را با چندین روش از این چراغ‌ها آویزان کنید.به‌دنبال روش جدیدی برای چیدن عکس‌ها بر روی میز خود هستید؟ یک تقویم رومیزی می‌تواند جایگزین مناسبی برای قاب‌عکس باشد و امکان تعویض عکس را ساده‌تر می‌کند فروشگاه گلدن قاب بیشترین فروش قاب عکس متنوع در کشور