31333

 

شاسی عکس امام و رهبری


نود درصد ما علاقه داریم به نوشتن خاطره ها و یادگاری در دفتر خاطرات و یا اینکه دفتر خاطرات خود را به آشنایان می دهیم تا از روزهای بد و خوبی که با هم داشته ایم برای ما چند سطری بنویسند و اغلب افسوس میخوریم که چرا وقت ثبت این خاطرات عکسی را برای مرور خاطره و ثبت آن لحظه برای آینده نگرفتیم. یکی از راههای ثبت لحظه ها و ابدی کردن آن چاپ عکس بر روی شاسی عکس امام و رهبری می باشد و این شاسی عکس امام و رهبری هم برای به تصویر کشیدن تصویر کارایی دارد و هم برای تزیین و اعتقادات دکور داخل منزل یا محل کار، کاربرد دارد و همچنین به عنوان یک المان زیبایی اعتقادی بر روی دیوار بکار می رود.
شاسی عکس امام و رهبری علاوه بر زیبایی و جلوه خاصی از اعتقادات مردم این بوم و کشور که به دیوار محل کار یا سالن همایش یا منزل می دهد که از لحاظ اقتصادی هم به صرفه میباشد برای اینکه قاب عکسهای دیگر هم یک قاب از جنس چوب یا فلز یا پروفیل و هم یک محافظ شیشه و هم یک کاغذ مقوایی به نام پاسپارتو برای نگهداری عکس در پشت قاب عکس معمولی و همچنین تعدادی میخ برای چسباندن قاب به دیوار و نگه داشتن ورق مقوایی به عکس نیاز است که اینها هزینه هنگفتی را در بردارد اما شاسی فقط یک تکه چوب و یه لایه چسب برای چسباندن عکس دارد ولی و بغیر از هزینه حمل و نقل آنها و نگهداری آنها نیز دشوار است و احتمال شکستن قاب و آسیب دیدن عکس بالا است ولی نگهداری تخته شاسی عکس امام و رهبری نسبت به قابهای معمولی آسانتر است فقط باید مراقب بود که قاب شاسی را با دستمال مرطوب پاک نکرد زیرا عکس خیس میشود و از بین میرود بهترین راه برای گرفتن غبار شاسی عکس امام و رهبری از دستمال خشک باید استفاده کرد.
شاسی عکس امام و رهبری انواع گوناگونی دارد و میشود به صورت گوناگونی از آن بهره برداری کرد به طور مثال شاسی عکس امام و رهبری، تصویر یا حتی عکس از حیات وحش یا حتی نوشته تبلیغاتی یا شاسی عکس امام و رهبری یا نام مجموعه باشد. که می توان به صورت پازل درآورد و آن را بر روی دیوار به صورت دلخواه چیدمان کرد که این پازل سلیقه ای بوده و میتوان به قطعات بزرگتر با تعداد کمتر و یا قطعات کوچکتر با تعداد قطعات بیشتر و یا در قطعات بزرگتر با تعداد کمتر درست کرد. و یا اینکه به صورت قطعات کوچک هستند که معمولاً A6 یا ابعاد کوچکتر که سایز سفارشی گفته میشود.
یا اینکه یک نوع شاسی عکس امام و رهبری در بازار موجود میباشد که معلق است و به قاب عکس شاسی معلق معروف است. که از این قاب و شاسی عکس تشکیل شده است که قاب از جنس پروفیل های ساده است. شابلون این شاسی عکس امام و رهبری یک قاب عکس شاسی یک قاب دور تا دور پروفیل است که شاسی در داخل آن قرار میگیرد و از وسط به قطر مشخص یا دلخواه از قاب بیرون زده که خود نمای زیبا و خاص و مدرنی را به قاب و محیط اطراف می دهد. و این شاسی عکس امام و رهبری بر روی صفحه MDF ام دی اف 3 میلیمتری ملامینه که در پشت قاب تعبیه شده است و تخته شاسی در وسط این صفحه جای دارد که میتوان به صورت چندتایی و ابعاد گوناگون ساخته شود و این شاسی عکس امام و رهبری معلق یکی از به مدرن ترین قابهای شاسی عکس امام و رهبری معلق موجود در بازار می باشد. و اگر این رنگ قاب پروفیل و صفحه ملامینه پشت آن قابلیت تغییر رنگ به سلیقه شما میباشد به طور مثال قاب پروفیل را به رنگ تیره مثلاً مشکی برداشته اید میشود صفحه پشت آن ملامینه را به رنگ روشن شیری یا سفید رنگ استفاده کنید که جلوه ی ویژه ای پیدا کند.
مورد دیگری برای بهتر چسباندن عکس بر روی شاسی عکس امام و رهبری است که ذکر این مسئله به شما کمک می کند این عکس که حتماً باید از شاسی عکس امام و رهبری کوچکتر باشد و این اختلاف اندازه حدوداً 5/0 نیم سانتی متر میباشد و این اختلاف اندازه حدوداً 5/0 نیم سانتی متر است و این اختلاف اندازه برای راحت چسباندن عکس بر روی قاب شاسی عکس امام و رهبری و سهولت انجام کار می باشد. بعد از چسباندن اضافه و پرتی عکس به وسیله یک تیغ از کناره های قاب تخته شاسی برش دهیم و مرتب میکنیم.
در ضمن باید دقت داشته باشیم عکس داخل شاسی عکس امام و رهبری به کیفیت عکس بستگی دارد اگر عکس با کیفیت باشد می توان در ابعاد بزرگتر هم آن را درست کرد بدون آنکه کیفیت عکس پایین بیاید ولی اگر عکس با کیفیت نباشد اگر بخواهیم آن را بزرگ کنیم تعداد پیکسلهای آن درشت میشود و عکس تار میشود و وضوح تصویر خود را از دست میدهد.
در شاسی عکس امام و رهبری معلق برای اینکه تخته شاسی در داخل قاب قرار بگیرد دو قطعه بصورت مادگی و نری درون هم هستند که تکه ای که به صفحه چسبیده است گاهی از جنس چوب می باشدو قطعه ای که به تخته شاسی چسبانده میشود از جنس پلاستیک است. برای جدا کردن شاسی عکس امام و رهبری معلق از قاب پروفیل باید بسیار احتیاط کرد که قاب نشکند و برای جدا کردن آنها از 2 دست باید استفاده کرده تا احتمال آسیب دیدن آن به حداقل برسد.
.

Instagram.Icons LearnParsi 1 صفحه مارا در اینستاگرام دنبال کنید.