قاب عکس - سوالات متداول در خصوص قاب عکس

قاب عکس - سوالات متداول در خصوص قاب عکس

در زیر به سوالات رایج در مورد قاب عکس پاسخ داده شده است.

 

ابعاد/اندازه های استاندارد قاب عکس چیست؟

قاب‌های عکس در اندازه‌های مختلف و ابعاد متفاوتی هستند که متناسب با هر اندازه عکس هستند. با استفاده از یک تخته حصیر می توانید به ظاهری که می خواهید برسید. اندازه‌های استاندارد قاب‌های 4*6 ، 5*7 ، 8*10 و انواع سایزهای مختلف هستند. قاب عکس پانوراما نیز وجود دارد که اندازه استاندارد دارند یا می توانید هر اندازه ای را که نیاز دارید سفارش دهید.

اگر به دنبال یک تخته حصیر برای دور زدن عکس خود هستید، می خواهید یک قاب بزرگتر از عکس خود بخرید. شما همچنین می توانید قاب های سفارشی را برای مطابقت با تصاویر خود سفارش دهید.

 

آیا قاب عکس قابل بازیافت است؟

قاب عکس های شیشه ای قابل بازیافت نیستند مگر اینکه یک زباله دان شیشه ای در شهر خود داشته باشید. قاب های فلزی و چوبی قابل بازیافت هستند. تا زمانی که قاب چوبی با چوب تصفیه نشده ساخته شده باشد، می توان آن را بازیافت کرد. هر قاب چوبی که با لاک رنگ شده یا طلاکاری شده باشد باید به سطل زباله برود. قاب های فلزی یک ماده با ارزش هستند و فلز را می توان چندین بار بازیافت کرد.

 

قاب عکس از چه موادی ساخته می شود؟

قاب های عکس از انواع مختلفی از مواد ساخته شده اند. قاب های چوبی رایج ترین هستند. بسیاری از قاب‌های عکس نقره‌ای و طلایی واقعاً از چوب طلاکاری شده ساخته شده‌اند. برخی از فریم ها از بوم، فلز، پلاستیک، کاغذ ماشه، شیشه یا کاغذ و سایر محصولات ساخته شده اند.

 

قاب عکس شناور چیست؟

هنگامی که اثر هنری یا عکس خود را بین دو تکه شیشه یا اکریلیک قرار می دهید، یک توهم شناور در عکس ها یا آثار هنری خود ایجاد می کنید. معمولاً از قاب‌های شناور زمانی استفاده می‌شود که یک قطعه چاپ شده یا نقاشی شده روی بوم دارید اما می‌توانید برای هر تصویری از آن استفاده کنید.

قاب شناور به عکس شما فضایی امن می دهد و اغلب تصاویر یا آثار هنری شما را تحسین می کند. بیننده عمق سه بعدی را می بیند که باعث می شود تصویر شما در حالت شناور به نظر برسد.

 

قاب عکس دیجیتال چیست؟

عکس های دیجیتال در قاب عکس های دیجیتال نمایش داده می شوند. آنها نیازی به چاپگر یا کامپیوتر ندارند. آنها به صراحت برای نمایش تصویری ثابت عکس ها طراحی شده اند. آنها به عکس های شما ظاهر زیباتری می دهند. کاربران می توانند تصاویر را مستقیماً از کارت حافظه دوربین خود نمایش دهند. برخی از فریم ها به شما این امکان را می دهند که تصاویر را از طریق USB در حافظه قاب آپلود کنید.

 

آیا قاب عکس را می توان در هواپیما حمل کرد؟

TSA در مورد هر قاب عکسی که در هواپیما حمل می شود، حرف آخر را می زند. در امریکن ایرلاینز، آنها فقط فریم های دستی را تایید می کنند که 22×14×9 یا کمتر هستند. هر قاب عکسی که بزرگتر باشد باید بررسی شود.

 

آیا می توان قاب عکس را نقاشی کرد؟

تقریباً هر قاب عکسی را می توان نقاشی کرد. فریم های فلزی یا چوبی را می توان با استفاده از رنگ اسپری رنگ کرد. اسپری رنگ پس از اتمام کار به شما یکنواختی می دهد. اطمینان حاصل کنید که قبل از استفاده از لایه دوم، اجازه دهید هر لایه کاملا خشک شود.

قاب های پلاستیکی را می توان رنگ کرد. یک لایه رنگ تازه باعث می شود هر قاب پلاستیکی به نظر برسد که پلاستیکی نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یاد داشته باشید از رنگی استفاده کنید که مخصوص پلاستیک ساخته شده است. برخی از رنگ ها به پلاستیک نمی چسبند مگر اینکه ابتدا از آستر استفاده کنید.

مانند تمام قاب ها، ابتدا باید قاب را قبل از رنگ آمیزی تمیز کنید. شما باید تمام سخت افزار را با ژله نفتی بپوشانید تا در صورت رنگ آمیزی روی قطعات. این به از بین بردن هرگونه ریزش یا پاشیده شدن روی سخت افزار کمک می کند.

 

آیا قاب عکس قابل تعمیر است؟

تعمیرات مختلفی وجود دارد که می توان روی قاب عکس انجام داد. اگر بست ها شل و ول هستند، بهترین راه برای تعمیر آنها این است که پیچ های ریز را تعویض کرده و دوباره محکم کنید. اگر مفاصل از هم جدا می شوند، می توانید یک پتک لاستیکی بردارید و به آرامی اتصالات را در جای خود بکوبید.

برای قاب هایی که روی آنها کار اسکرول شده است، بهتر است یک قالب از طرح درست کنید و گچ را مخلوط کنید تا قطعه ای مطابق با قاب شما به دست آید. قالب را صاف کرده و در قسمت شکسته قرار دهید. سپس می توانید قاب را لکه دار یا رنگ کنید.

 

آیا قاب های عکس می توانند گیف ها را نمایش و پخش کنند؟

GIF مخفف Graphics Interchange Format است که یک فایل کامپیوتری است. به خصوص برای ارسال تصاویر متحرک استفاده می شود. قاب‌های گرافیکی یا دیجیتالی ویژگی‌های عالی قاب شما را با جدیدترین فناوری‌های دیجیتال برای نمایش عکس‌های شما ترکیب می‌کنند. قاب عکس شما تصاویر پر جنب و جوش و روشنی از تعطیلات خانوادگی، سفرهای جاده ای یا پرتره هایی که می خواهید نمایش دهید را نشان می دهد.

 

آیا می توانید قاب عکس را در حمام قرار دهید؟

ممکن است بخواهید حمام خود را با تصاویر خاصی در قاب تزئین کنید. چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که رطوبت حمام می تواند به داخل قاب نفوذ کند. این می تواند تصاویر شما را با کپک خراب کند و کپک می تواند در قسمت های دیگر حمام شما رشد کند.

اگر واقعاً می خواهید در حمام خود عکس آویزان کنید راه حلی وجود دارد. حتما از اسکلت فلزی استفاده کنید. فریم های فلزی آلومینیومی هستند و می توانند دمای اتاق را تغییر دهند.

از عکسی که فقط یکی از آن ها را دارید استفاده نکنید. برای محافظت از چیزی که استفاده می کنید، به جای شیشه از پوشش اکریلیک استفاده کنید. اکریلیک مقداری رطوبت را وارد می کند، اما همچنین از آن عبور می کند و از تجمع رطوبت که باعث ایجاد کپک می شود جلوگیری می کند.

اگر واقعاً عکس خاصی را در حمام دارید، متخصصان راه هایی برای قاب عکس های ارزشمند شما در یک محفظه مهر و موم شده دارند.

تنها با یک تماس سفارش خود را به گلدن قاب بدهید. پس از ثبت سفارش قاب عکس خود را در محل تحویل بگیرید.