شاسی خام 

شاسی خام

تخته شاسی خام قطعه ای چوبی می باشد که از جنس شاسی ام دی افMDF ، فیبری، سه لایی می باشد که در یک طرف دیگر آن چسب 2 طرفه مخصوصی جهت چسباندن عکس یا تصویر یا پوستر گذاشته شده و در یک طرف دیگر فضایی خالی برای قرار گرفتن میخ یا پیچ برای نصب بر روی دیوار یا پنل می باشد.

شاسی خام وسیله ای مثل تابلو می باشد که برای نشان دادن عکس، تصویر، پوستر، آگهی و تبلیغات مورد استفاده قرار میگیرد. بطور معمول از این تخته شاسی در آتلیه های عکاسی و سازمان ها و مجموعه ها و شرکت برای نمایش محصولات و تبلیغات استفاده می شود. این کاربرد برای اینکه زیبا و مدرنی است بازخورد خوبی در زمینه تبلیغ دارد.

شاسی خام به چه علت شاسی نامیده شده است همانطور که میدانید شاسی یعنی سازه ای که نگهدارنده چیزی می باشد و این قاب به این علت شاسی نامیده شده است که نگهدارنره عکس مس باشد و تخته شاسی به معنای تخته نگهدارنده اشت.

شاسی خام به 2 دسته تقسیم میشود:

 

تخته شاسی طرح دار یا دکوراتیو یا دکوری

در واقع این تخته های دکوری که طرح دار هستند بیانگر صنعت مدرنیته در زندگی امروز هستند و وقتی این زیبایی تخته شاسی طرح دار به چشم می آید که با عکس ها ترکیب شوند. اندازه ی این شاسی خام طرح دار با در نظر گرفتن طرح متفاوت است. این شاسی خام اندازه هایشان از قطر 3 میلیمتر تا 9 میلیمتر می باشد. و در مواقعی تولید کننده خلاق به صورت چند بعدی و 3Dو 4D و یا ساده این شاسی را طراحی می کند.

 

 تخته شاسی خام

جنس شاسی خام مختلف است و از انواع گوناگونی از قبیل ام دی اف MDF ، فیبری، سه لایی، انواع چوب هایی که استحکام و شکل مناسبی براینمایش بر روی خود دارند را می توان به صورت شاسی خام از آن استفاده کرد ولی محبوب ترین شاسی که مورد استقبال مردم قرار رفته است و خواهان و متقاضی زیادی دارد شاسی های مدل ام دی اف MDF می باشد که از زیبایی و کیفیت بالایی برخوردار است. لازم به ذکر است پر استفاده ترین و پرکاربردی ترین نوع چاپی که بر روی تخته شاسی انجام میشود چاپ لمینت یا چاپ پلات با پوشش های براق و مات می باشد و در اندازه های گوناگونی از قبیل A2, A3, A4, وهمچنین 50 در 50 و 100در 70 استفاده می گردد.

ضخامت های این تخته شاسی ها 8 میلیمتر نازکترین نوع ام دی اف MDFمی باشد.

و 16 میلیمتر به صورت دو لایه تو خالی می باشد و دارای 2 لایه ورق 3 میلیمتری و مابین این دو ورق یه لایه 3 میلیمتری تعبیه شده است این نوع شاسی به علت ضخامتی که دارد باعث میشود به عکس بعد داده شود و نمای زیباتری داشته باشد.

30 میلیمتر می باشد و به صورت تو خالی می باشد و از دو لایه 3 میلیمتری بیرونی و دو لایه 3 میلیتری در داخل تشکیل شده که باعث تحکیم بیشتر عاد ضخیم تر هم به صورت سفارشی کاربر ساخته می شود.

 

نوع کاغذ تخته شاسی

کاغذهای استفاده شده در آزمایشگاه و لابراتوار عکاسی کاغذهای مخصوص چاپ عکس از برندهای معروف و با اعتبار مثل فوجی فیلم می باشد که به صورت ما و براق ارائه می شود. کاغذهای مات دارای بافت ریزی هستند که بازتاب نور محیط بر روی کاغذ به کمترین حد ممکن می رسد و بیشترین متقاضی را این نوع کاغذ دارد. کاغذهای براق سطحی خیلی صاف دارند که نور محیط بنا به زاویه دید امکان دارد بازتاب نامناسبی را ایجاد کند.

چاپ بر روی تخته شاسی خام به 2 صورت انجام میشود که در زیر به آن اشاره میکنیم:

 چاپ متالیک: این نوع چاپ بر روی برگه براق انجام می شود و سطح آن کاملاً نرم و صاف و صیقلی می باشد ترکیب رنگها در این نوع چاپ خیلی درخشان است و این نوع چاپ برای عکسهایی که کیفیت بالایی دارند مناسب است.

چاپ سیلک: چاپ بر روی این کاغذ بر روی برگه مات انجام می شود و با کیفیت بالا و عالی انجام می گیرد. سطح کاغذ برجسته و به شکل سوزنی است به طوری که وقتی با دست آن را لمس می کنیم احساس زبری میکنید.

 

چاپ عکس روی تخته شاسی صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید